KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12969291
nr 1296 9291
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Signerad, numrerad 188/295, "Masken", oramat löst blad, bladets mått: 33x34 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:55:31
8/12 16:52:22
100 kr
9/12 20:23:12
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis